Suplementy to produkty przeznaczone do uzupełniania składników odżywczych. Stały się one coraz bardziej popularne, jednak mało kto zwraca uwagę na opakowania suplementów.

Opakowania na suplementy diety — dlaczego są ważne?

Opakowania suplementy powinny być mocne i trwałe, aby chronić zawartość przed uszkodzeniem, zanieczyszczeniem i utratą skuteczności. Powinno być łatwe w użyciu i przechowywaniu. Duża liczba suplementów występuje w formie tabletek lub kapsułek, dlatego dobrej jakości opakowania są niezbędne, aby chronić suplementy diety.

Kartonowe pudełka i opakowania na suplementy

Opakowania kartonowe na suplementy to dobra opcja, ponieważ są ekologiczne i przyjazne dla środowiska. W porównaniu z opakowaniami plastikowymi kartony są łatwiejsze do recyklingu i zużywają mniej energii przy produkcji. Ponadto pudełka czy opakowania kartonowe są na ogół estetyczne i pozytywnie wpływają na wizerunek marki. Opakowania na suplementy kartonowe mają zaletę, że są lżejsze niż pudełka plastikowe, szklane co zmniejsza koszty transportu. Opakowania kartonowe zajmują mniej miejsca niż pudełka z innego tworzywa i są łatwiejsze do przechowywania. Plusem opakowania na suplementy wyprodukowanego z makulatury jest koszt produkcji, który jest dużo tańszy niż odpowiednich z plastiku, szkła.

Dobrej jakości opakowania chronią zawartość przed uszkodzeniem i utratą skuteczności. Warto więc zwrócić uwagę na opakowania na suplementy, aby mieć pewność, że są trwałe i przyjazne dla środowiska.